תובנות

תקשורת כדורית

תקשורת כדורית

תקשורת כדורית - מה היא ?

תקשורת כדורית היא להיות מסוגל להקשיב באופן מלא, פעיל –  וגם לבטא את עצמכם בבירור לסובבים. למרבה הצער, אין מיומנות או טכניקה אחת שיהפכו אתכם למתקשרים טוב יותר. תקשורת כדורית דורשת מערך מיומנויות מגוון המכסה גם רמזים לתקשורת מילולית ולא מילולית.

מדוע תקשורת כדורית חשובה ?

תקשורת כדורית חיונית הן במקום העבודה והן מחוצה לה, משום שהיא מאפשרת לכם לתרגם בבירור את הכוונות והרגשות שלכם למסרים מובנים בקלות. תקשורת כדורית הופכת אתכם לעובדים פרודוקטיבים יותר ומצמצמת את ההשלכות הבלתי רצויות הנוצרות כתוצאה מתקשורת שגויה. פיתוח תהליך תקשורת יעיל עוזר לכם להבין מה אחרים אומרים והופך אתכם לבני זוג, משתפי פעולה וחברי צוות טובים יותר.

תקשורת כדורית - אילוסטרציה

תקשורת כדורית - 4 מיומנויות הכרחיות

פיתוח הרגלי תקשורת טובים יותר מצריך כמה מיומנויות חשובות הפועלות זו בזו. חלק מהמיומנויות הללו כרוכות באופן שבו אתם מדברים או נעים עם הגוף, ואחרות הן מיומנויות בין אישיות המבוססות יותר על המקום הרגשי. הנה כמה כישורים שיש לאנשי תקשורת טובים:

מיומנויות הקשבה

תקשורת ברורה מתחילה בהקשבה פעילה. אם אתם מרוכז רק באופן שבו אתם מתבטאים, רוב הסיכויים שאינכם מקשיבים למי שמדבר. מתקשרים כדוריים יעילים משתמשים במגוון סגנונות האזנה. הם מקדישים תשומת לב רבה למה שנאמר וגורמים לאחרים להרגיש ששומעים אותם ומתחשבים במה שיש להם להגיד.

אמפתיה

 היכולת להבין את הרגשות של הסובבים אתכם היא חלק בלתי נפרד אם ברצונכם להתעסק בתקשורת כדורית.  אמפתיה פירושה הבנה והתייחסות לרגשות של מישהו אחר. בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה והפגנת יכולת אמפתיה בונה קרבה בינכם לבין אחרים ומגביר את היכולת שלכם להבין ולתקשר עם האחר.

מיומנויות תקשורת לא מילולית

בנוסף ל- מסרים מילוליים, תקשורת כדורית מסתמכת על רמזים לא מילוליים. פיתוח מודעות לשפת הגוף ולטון הדיבור שלכם (איך אתם אומרים את מה שאתם אומרים) ישפר את הנראות שלכם בעיני אנשים אחרים.

עבודת צוות

היכולת לעסוק באופן פעיל בבניית צוות ולשתף פעולה באופן עקבי עם עמיתים לעבודה היא חלק חשוב בבניית כישורי התקשורת הכדורית העסקית שלכם. ככל שתבנו יותר קשרים חזקים וקרבה עם אחרים במקום העבודה, כך תוכלו לתקשר איתם בצורה יעילה יותר.

כיצד לשפר את התקשורת שלכם ?

אם הנכם מרגישים שחסרים לכם כישורים בסיסיים הנדרשים לתקשורת טובה, ישנן מספר דרכים מהימנות לשיפור. להלן מספר טיפים לפיתוח כישורי התקשורת הכדורית שלכם:

תרגלו הקשבה פעילה

אנשי תקשורת כדורית אפקטיביים –  תמיד מאזינים טובים. 

הקשבה פעילה פירושה מעורבות במה שאנשים אומרים על ידי מתן תשובות חיוביות ושאלת שאלות המשך כדי להראות עניין בשיחה.

התמקדו בתקשורת כדורית לא מילולית

שליטה ברמזים ובאותות לא מילוליים מסייעים במניעת תקשורת שגויה ולאותת שאתם בעניין לסובבים אתכם. שימו לב להבעות הפנים ולשפת הגוף שלכם כשאתם מדברים עם מישהו. הרמזים הלא מילוליים שלכם משפיעים על הרושם הראשוני. שמירה על קשר עין, הגבלת תנועות ידיים ויציבה טובה עושים הרבה כשפוגשים מישהו בפעם הראשונה.

נהלו את הרגשות שלכם

למען תקשורת כדורית ברורה והרווחה האישית שלכם, חשוב לדעת לנהל רגשות ולהביע אותם בצורה מתאימה בהקשר. מתן אפשרות לרגשות חזקים לזחול שלא לצורך יכול להוביל לתקשורת לקויה ולקונפליקטים.

בקשו משוב

אין בושה לבקש משוב כנה על כישורי התקשורת הכדורית שלכם מעמיתים. שאלת עמיתיכם לעצתם לגבי שיפור כישורי התקשורת שלכם יכולה לעזור לכם להבין טוב יותר כיצד אתה להתנהל.  בנוסף לכך עדיף שטפחו נכונות לחפש נקודות מקשרות ביניכם לבין מי שעובד אתכם.

תרגלו דיבור בפני קהל

דיבור בציבור אולי נשמע מרתיע, אבל אין דרך טובה יותר לפתח מיומנויות תקשורת כדורית טובנ מאשר על ידי חיפוש הזדמנויות לדיבור בפני קהל. אנשי תקשורת כדורית מעולים מסוגלים לבטא בבירור את רגשותיהם, בין אם הם מדברים עם קבוצה גדולה או מדברים פנים אל פנים עם אדם אחר. דיבור קבוע מול קבוצה יגדיל את החוזקות והחולשות שלכם ויאלץ אתכם לפתח הרגלי תקשורת יותר טובים.

דעו לסנן

למומחי תקשורת כדורית יש בדרך כלל כישורים חברתיים מפותחים מאוד והם מסוגלים לווסת כיצד הם מבטאים את מחשבותיהם ורגשותיהם בפני הסובבים אותם. דעו מה מתאים ולא מתאים לבטא בהקשרים שונים. 

פיתוח מסנן יעזור להשלים טכניקות תקשורת כדורית ולהבטיח שתשמור על רמה מסוימת של עיצוב ותמנע קונפליקט במקום העבודה.

עוד מאמרים

פוסט חדש לדוגמא

כאן רושמים כותרת הכשרת מנחי קבוצות כאן מכניסים את הטקסט הרלוונטי  מה לומדים בקורס הנחיית קבוצות? בקורס הנחיית קבוצות מקצועי אתם תלמדו כיצד ללכד ולהוביל

הכשרת מנחי קבוצות

הכשרת מנחי קבוצות הכשרת מנחי קבוצות אם אתם מחפשים מקום להכשרת מנחי קבוצות מקצועיים שיודעים להוביל קבוצה ולערוך את הפעילות הנכונה והמתאימה- הרי שמקומכם איתנו!

תקשורת מקרבת

תובנות אני רוצה להגיע למעגל הקשבה תקשורת מקרבת תקשורת מקרבת רבים מאיתנו חווים בחיינו את העובדה שאיננו זכאים לקבל מצד המשפחה או החברים – תקשורת

מעגלי הקשבה

תובנות אני רוצה להגיע למעגל הקשבה מעגלי הקשבה תוכן עניינים אחד הדברים החשובים לאדם, זה שיקשיבו לו בעת בה הוא מגיע לפתוח את ליבו אל

דבר איתנו